• تلفن09144118533
  • ایمیلinfo@lunio.ir
  • آدرستهران ، صادقیه ، امنیت شبکه لونیو
  • ساعتهای آزاد10 صبح تا 8 شب
  • تلفن09144118533
  • ایمیلinfo@lunio.ir
  • آدرستهران ، صادقیه ، امنیت شبکه لونیو
  • ساعتهای آزاد10 صبح تا 8 شب

گونه های رایج و ترسناک تر باج افزارها کدامند

باج افزارها در گونه های مختلفی هستند اما ۳ گونه از آن رایج تر هستند که در ادامه بررسی میکنیم.

به طور کلی باج افزار ها چهار نوع می باشند که در دسته های باج افزار رمزنگار، باج افزارهای غیر رمزنگار، Leakware تهدید به افشای اطلاعات، باج افزار موبایلی، تقسیم بندی می شوند.

باج افزار در گونه های مختلفی هستند اما 3گونه ازآن رایج تر هستند که در ادامه بررسی میکنیم. با پارمونت همراه باشید.

به طور کلی باج افزارها چهار نوع می باشند که در دسته های باج افزار رمزنگار، باج افزارهای غیر رمزنگار، Leakware تهدید به افشای اطلاعات و باج افزار موبایلی، تقسیم بندی می شوند.

سه گونه باج افزار رایج

قفل‌کننده‌ها

این مدل از باج افزار به نحوی سیستم عامل شمارا قفل میکند که شما قابلیت دسترسی به داده ها و برنامه های خویش را به کلی از دست می دهید و نمی توانید وارد سیستم عامل سیستم خود شوید.

باج افزارهای قفل کننده

ترس افزارها

نرم افزاری تقلبی که مانند یک آنتی ویروس فعالیت دارد. این بدافزار اکثر زمان ها پیغام میدهد که بر روی کامپیوتر شما آیتم مشکوکی پیدا شده‌است و آلوده به ویروس شده است و برای پاک سازی آن درخواست پرداخت هزینه را می کند. این بدافزار کامپیوتر شما‌را قفل می‌کند این باج افزار آن طور که از نامش پیداست مشکل ساز نیست و صرفا ترس ایجاد میکند. این بدافزار امنیتی سرکش است و به نوعی از اطلاعات فنی رایانه کلاهبرداری می‌کند. ممکن است یک پاپ‌آپ (pop up) دریافت کنید که ادعا می‌کند بدافزاری در رایانه کشف کرده و تنها راه خلاص شدن از شر آن، رسیدگی و پرداخت آن است و اگر کاری انجام ندهید و به آن گوش نکنید به احتمال زیاد همچنان با پاپ آپ بمباران می‌شوید. در حالی که تمامی پرونده‌های شما در امنیت کامل هستند.

ترس افزارها

بدافزار اخاذی

عموما تحت عنوان یک بدافزار نفوذی اطلاق می‌گردد، این بدافزار شمارا تهدید می نماید که در صورت عدم پرداخت مبلغ باج اطلاعاتی که از شما سرقت نموده را به طور آنلاین پخش می‌نماید. تعداد متعددی از اشخاص داده های حساس و عکس های فردی خویش را بر روی کامپیوتر خویش ذخیره مینمایند و قابل درک میباشد که چرا برای بازپس گیری آن داده ها، هزینه رشوه را پرداخت می نمایند. هنگامی که رایانه شما به این بدافزار آلوده می‌شود تمامی دسترسی شما به رایانه از بین می‌رود و صفحه نمایش شما به رنگ نارنجی درمی‌آید. این بدافزار معمولا یک پنجره‌ای روی نمایشگر شما به نمایش درمی‌آورد که می‌گوید: شما از طرف دفاتر امنیتی به عنوان مجرمی شناخته شده‌اید که فعالیت‌های غیرقانونی داشته و باید هزینه‌ی این خسارات و فعالیت‌های غیرقانونی را بپردازید.

باج افزار رایج

در برخی از انواع بدافزارها، ممکن است مهاجم ادعا کند که یک سازمان اجرای قانون است که کامپیوتر قربانی را به دلیل وجود مسائل مستهجن یا وجود نرم افزارهای دزدی روی آن خاموش کرده و خواستار پرداخت “جریمه” می شود، معمولا در این روش قربانیان کمتر این موارد را به پلیس گزارش می دهند و کار مهاجمان آسان تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *